İyi ki Doğdun Oğlum

 
Benim güzel oğlum. İyi ki doğdun Sen doğunca ben anne oldum. Çok sevdim bu duyguyu. Ne anaçmışım ben? Sen doğunca fark ettim. Çok şey fark ettim sen doğunca. Bir insanın başka bir insan için her şeyden vazgeçebileceğini mesela. Benim uykum çok değerlidir ve beni uyandırmaya ailem, arkadaşlarım herkes çok korkar. Tek korkmayan sendin mesela:))) Ve tek sana kızamadım. Bir yudum yemek yedirebilmek için 40 takla atabileceğimi , yediğin zaman bu dünyadaki tüm sorumluluklarımı yerine getirmişim gibi hissedeceğimi, hasta olduğunda başka hiçbir şeyin öneminin kalmayacağını, senin mutluluğunun mutluluğum üzüntünün mutsuzluğum olacağını ve gözümde hiç bir zaman büyümeyeceğini fark ettim. 13 yaşını doldurdun artık genç statüsüne giriyorsun ama sana baktığımda kara-kırmızı ve yarısı açılmış bir ağızdan oluşan bir surat görüyorum. Ağzın açık çünkü çok ağlıyordun. Sanki bir şey istemişsin de vermemişiz gibi ciyak ciyak ağlayışın nasıl bir travma yaşatmışsa artık bende, hiç unutamıyorum.
 
Bir de her şeyi sorup bana "deymi anne(değil mi anne)?" diye onaylattığın bir dönem vardı. O dönemi unutamıyorum. Kardeşin olunca kıskançlık dönemini de, okula başladığında öğretmeninin verdiği ödevleri uçak yapıp camdan attığın dönemi de unutamıyorum. Hiç ödevim yok diyerek ödev yapmadığın için öğretmeninden aldığım "lütfen çocuğunuzla biraz ilgilenin" notunu da unutmuyorum.
Kardeşine hamile olduğumu sana söylediğimizde ve kimseye söyleme dediğimizde "tamam" diyerek gördüğümüz herkese "biliyor musunuz biz aslında 4 kişiyiz" dediğini de unutmuyorum.
2,5 - 3 yaşlarında bir gece senin yatağında seni uyutmak için yattığımda bana "beni uyutup onun yanına mı gideceksin" dediğini de unutmuyorum. "O" dediğinde babandı yani kıskanç kedim benim.
Yine 3 yaşlarında falan yağmur yağarken bana "anne Allah yukarıdan yağmur yağdırırken kendisi de ıslanıyor mu" diye sormanı da hiç unutamıyorum. 
Unutmadığım her şeyi gülümseyerek hatırlıyorum ama kızamıyorum bile sana. Çünkü doğduğunda yüzüne bakıp "bu çocuğu dünyada hiç kimse sevmese bile benim sevgim ona ölünceye kadar yeter, o kadar büyük ki" diye düşünmüştüm ve dünyadaki bütün kayın valideleri anlamıştım:)))) Oğullarını paylaşmak istememelerini anlamıştım. Çok utanıyorum ama ne yapayım "gelinim kim olursa olsun onu sevmeyeceğim heralde" diye düşündüğümü hatırlıyorum. Ama şimdi diyorum ki seni sevsin, sen onu sev başka bir şey istemem. Annem bana der ki"bakışınızdan anlıyorum ben sizin ne düşündüğünüzü" ben de sizin ne hissettiğinizi anlıyorum ve iyi hissetmeniz için de elimden ne gelirse yapmak istiyorum.
Seni seviyorum oğlum. Allah uzun , sağlıklı,mutlu,huzurlu bir ömür versin .

22 yorum:

 1. Sevdiği ve sevildiği insanlarla nice nice uzun yıllara sağlıkla mutlulukla erişmesi dileklerimle ;))

  YanıtlayınSil
 2. Çok duygulandım, ben de daha doğmadan oğlumla ilgili hayaller kuruyorum, Allah bu günleri göstersin herkese, nice doğum günleriniz olsun^^

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler:) Allah kısmet etsin inşallah sizede.

   Sil
 3. Anneliği ne güzel anlatmışsınız. Ömür boyu mutluluklar dilerim.

  YanıtlayınSil
 4. Mutlu yıllaaarr :))
  Kaynanalık durumu bendede fenaaaa gibi hahah:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Semra Hanım vardı gizli yetenek biliyormusun? Eşim bana ona benzeyeceğimi söylüyor.

   Sil
  2. hahha yok yok allah korusun :)) çocuklar duymasındaki Gönül gibi gözümüzü devire devire NEYYYSEEE ıhhhh deriz ancak :)yarım ağaz sivv ıhh mutluuğğ olundaahh

   Sil
 5. Annelik karasevda çekmek demek, daha kucağındayken özlemek öperken bir sonrakini beklemek kokusuna hiç doyamamak demek.

  Nice güzel yıllar oğluşuna.. Sevdikleriyle birlikte, sağlıklı,huzurlu,mutlu,başarılı...

  Senin de anne olma günün kutlu olsun :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Karasevda en güzel tanım Handan:) Teşekkürler. Bende doğurduğum için kutlamak gerek:)))

   Sil
 6. Bir anne, anneligini ancak bukadar güzel anlatabilirdi sanirim. Cok duygulandim okurken.

  Saglikli, mutlu uzun ömürler diliyorum yavrucuguna. Iyi ki dogmus..

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler Ayşe samimi duygularım işte ben de çok mu şikayet ettim ki diye düşünmüştüm:)))

   Sil
 7. çok tatlı bi annesin sen kadriye,
  benim çocuğum yok ama bu insanca duygu var:))birilerinin bunu bilmesi de çok hoşuma gidiyor.
  nice yıllara ikinize de.
  sevgiler

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler Havva anneler iyi anne olduklarını duymak isterler hep.

   Sil
 8. "Objektif olarak bir annenin kaleminden" diye düşünerek çok severek okudum yazınızı. Şimdi 13 yaşındaki oğlunuz 20 yaşında bu yazıyı okuduğunda sanırım kendini çok iyi hissedecek, annesine daha çok bağlanacaktır.
  Yeni yaşında her şey daha da güzel olsun. Önünde sağlıklı, mutlu yıllar olsun. Sevgiyle...

  YanıtlayınSil
 9. Nasıl da güzel anlatmışsın anneliği... En sevdiğim kısmı şu kayınvalide kısmı oldu ama itiraf ediyorum :)))
  İyi ki doğurdun yakışıklı paşayı :) İyi ki annelik sana bu kadar çok yakışmış... Her ikinizde hatta üçünüzde çok şanslısınız...

  YanıtlayınSil
 10. Allah uzun ömürler versin sağlıklı sıhhatli olsunlar. .Annelik duygusu ne kutsal. .

  YanıtlayınSil
 11. Annelik, ancak bu kadar güzel anlatılır.Sağlıklı,mutlu nice el ele sevgi dolu güzel yaşlara:)

  YanıtlayınSil
 12. Ne güzel yazmışsınız, duygulandım. Nice mutlu senelere inşallah :)

  YanıtlayınSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.