8 Mart Dünya Kadınlar Günümüz Kutlu Olsun


mehmet aslantuğ hülya avşar sözleri ile ilgili görsel sonucu

"Kadın evinde üretimden çekilip bütün istikbalini bir adamın vicdanına, aşkına, samimiyetine, günün sonunda bir gün aklının karışmasına, yanılgılarına bırakmamalı”

Bu kadınlar gününe Mehmet Aslantuğ'un bu sözleri damga vurdu. Sosyal medyada bloglarda çok paylaşıldı, üzerine konuşuldu. E benim bloğumun ismi de "biz kimiz kadınız" olduğuna göre bende 2 satır konuşmalıyım dedim:)

Kesinlikle sözlerini çok beğendiğimi söylemeliyim. Sanatçı kişiliğini , duruşunu zaten beğendiğim bir insandır Mehmet Aslantuğ. Söylediği sözlerde çok doğru , hiç bir insan bence hayatını başka bir insanın insiyatifine bırakmamalı ve bence kadınlar daha fazla hassas olmalı bu konuda. 

kadınlar günü ile ilgili görsel sonucu

Eskiden tanıdığım benden yaşça büyük bir erkek arkadaş derdi ki; "ey kızlar aptal olma lüksünüz yok, gözünüzü açın" bende şu aralar diyorum ki "ey kadınlar güçsüz olma lüksünüz yok, ayağa kalkın silkelenin, gücünüzün farkına varın" . 
Üreten insan mutludur. Üretin ki dünya daha güzel bir yer olsun sayemizde. Üretime katılın ki maddi özgürlüğünüz olsun.  Dokunun güzelleştirin. Biz güzelleştirmeyi çok iyi biliriz. 
 
Kadınlar günü dolayısıyla paylaşılan okuduğum bir araştırma sonuçları beni çok mutsuz etti. Eşinden şiddet gören kadınlarla ilgili yapılan bir araştırmada bu kadınların %70-80'i bu şiddetin kendi iyiliği için olduğunu düşünüyor ve şiddet gösteren kişiye  hak veriyormuş. Bu araştırmayı yapan bayanlardan birisi böyle bir şey olamayacağını, şiddetin hiç bir  türlüsünün haklı bir gerekçesi olamayacağını anlatmaya çalıştıysa da asla fikirleri değişmemiş. İşte bu çok acı bir durum. 
Kimsenin size maddi manevi şiddet uygulamasına izin vermemeliyiz, yaşamak için illaki bir erkeğe muhtaç değiliz. 
Bizi hak eden ,kadına  değer veren adamların artması dileğimle......
10 yorum:

 1. Gecikmeli olarak senin de emekçi kadınlar günün kutlu olsun bacım.

  Hülya Avşar'ın her daim gündemde kalmak gibi bir derdi var... Doğrudur yanlıştır diye hiç önünü arkasını düşünmüyor maalesef.
  Kıyamam Aslantuğ'da açıklama yapacağım, kibarlığımı bozmayacağım diye çok uğraştı. Bir kültür şokuydu bence yaşadığı...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım daha güzel koşullarda kutlamak dileğiyle.

   Sil
 2. Zaten hak vermese yaptırır mıydı bu kadar diye düşünüyorum . Eğitimli kadınların bile kabullenip saklamasına ayrıca üzülüyorum. Of of.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kadınlar nasıl yetiştirildiyse artık:(

   Sil
 3. senin de kadınlar günün kutlu olsun canım :)

  YanıtlaSil
 4. reklamın iyisi kötüsü olmaz. Bence gayet güzel bi'şey yaptı, insanları düşünmeye ve sorgulamaya yöneltmiş oldu .

  YanıtlaSil
 5. Kadınların hakkını araması, kendini ezdirmemesi gerek. Eğer sen dayak benim iyiliğim için dersen şiddet görmeye devam edersin ne yazık ki :-(

  YanıtlaSil
 6. merak edip youtube'dan programın tamamını izledim zaten hoş bir adamdı ama bu kadar mı güzel konuşup düşündüğünü güzel ifade edebilir bir insan....
  Ama İş hülya Avşar' gelince yazacak pek kelime bulamıyorum Yazık Mehmet Aslantuğ hep bir şekilde söylediklerini toplarlamaya çalıştı

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.