SENİN OLMAYANI SAHİPLENMEK

Bu haberi görünce paylaşmadan geçemedim. Mesaj çok güzel ve verme şekli çok çarpıcı.

SENİN OLMAYANI SAHİPLENMEK!!!


'Milyonluk Arabamı Öbür Dünyada da Sürmek İçin Mezara Gömeceğim' Diyor Ama Aslında Amacı Bambaşka
Thane Chiquinho Scarpa, Brezilyalı zengin bir işadamı. Sosyal medyada yaptığı ilginç bir duyuruyla geniş kitlelerce tanınır hale geliyor. Scarpa, duyurusunda milyon Dolarlık Bentley arabasını bir mezar açıp gömeceğini belirtiyor. Mısır firavunlarına özendiğini, öbür dünyada da Bentley'ini kullanabilmek için böyle yaptığını söylüyor.
Bunun için tarih de veriyor ve medyayı malikanesine davet ediyor. Hatta bununla da yetinmeyip bizzat mezar kazdığı fotoğrafları da sosyal medyada paylaşıyor.
Tahmin edeceğiniz gibi bu adama sosyal medyadan oldukça sert ve olumsuz tepkiler geliyor. Birçokları tarafından deli olmakla itham edilen Scarpa'ya arabasını hayır kurumlarına bağışlaması için de çağrıda bulunuluyor.
Scarpa bu eleştirilerden hiç etkilenmiyor ve baskılara rağmen töreni iptal etmiyor.Söylediği günde kalabalık bir gazeteci grubunun önünde tören başlıyor.


Araba mezara indirilir ve fotoğraflar çekilirken bir anda töreni durduruyor ve şu muhteşem konuşmayı yapıyor:
Milyon Dolarlık Bentley'imi gömeceğimi söylediğim için beni kınadınız. Halbuki birçok insan benim bu arabamdan çok değerli birşeyi sürekli toprağa gömüyorlar. Kalpler, karaciğerler, akciğerler, gözler ve böbrekler toprağa gömülüyor. Bu aptalca. Dışarıda organ nakli bekleyen o kadar çok insan varken bu sağlıklı organları gömüyoruz. Bu dünyadaki en büyük israf. Bentley'im bununla karşılaştırıldığında hiçbirşey. Bir organdan daha değerli hiçbirşey yok, çünkü insan hayatından daha değerli birşey yok. Burada organlarımı bağışladığımı şu an resmen açıklıyorum.
Peki bu "çılgınca" şey bir işe yarıyor mu? Bir ay içinde organ bağışları tam tamına %31,5 artıyor! Bu çılgın adamı alkışlıyoruz"

8 yorum:

 1. Bende görmüştüm bu yazıyı , harika bir şey yaptı kendisi .. Organ bağışı gerçekten de çok önemli , ben organlarımı da bağışladım
  Bilirim organ bekleyen insanların o çaresizliğini ... Annem için biz de zamanında çok ama çok bekledik ...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Allah tüm bekleyenlerin yardımcısı olsun Nesrin ve herkese organ bağışlama bilinci versin.

   Sil
 2. Ahh gerçekten çok iyiymiş bu.. sayenizde kaçırmamış oldum.. aslında bence de çok önemli organ bağışı ben de vasiyet gibi bir şey düşünüyorum bu konuda öldüğümde bağışlanması için.. ama bunu yaşıyorken yapmaktan korkuyorum açık konuşmak gerekirse.. ülkemdeki insanlara güvenmiyorum çünkü bir ara o kadar gündemdeydi ki organ mafyası olayları.. sırf para için diri diri alırlar insanın organını.. bunları söylemek hatta düşünmek bile üzücü ben mi paranoyağım bilmiyorum

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Herkes yaptığından sorumludur Dark Blue. Ama korkmakta da haklısın. Ne kadar güzel bir konuyu bile bu hallere getirdiler.

   Sil
 3. İlk olarak siteniz çok güzel.sitenize destek olmak isterim benimde eğitim amaçlı sitem var reklam takası yada dost siteler bölümüne sizi ekleyebilirim eğer isterseniz iletşim için:ysn34ysn34@hotmail.com

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler yasin yok güzel yorumun için. Mail attım sana. Sevgiler.

   Sil
 4. Offf şahane. İlk defa okuyorum haberi ve çok etkilendim. Yaratıcı ve cesaretli bir insan daha. Zenginim rahatım yerimde banane hastadan ölenden demiyor. Dünyayı değiştiriyor.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler Miras ve bloguma hosgeldin :) Yaşadığı topluma duyarsız kalmayanlari çok seviyorum ve saygı duyuyorum.

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.