Ahhh Bu Kilolar

kilo karikatürleri ile ilgili görsel sonucu

Yine takıldım "niye kilo veremiyorum beeen" diye zırlıyorum. Ama bu gün size komik bir hikaye anlatacağım. Tombiş, sevimli ve yemek yemeye bayılan bir kadınla, yediğine içtiğine çok dikkat eden çok formda bir kocası varmış. Kadın mantı yerken adam "aman allahım kaç kalori bu kalbe zararlı, yok şuna zararlı, yok buna zararlı vb...." gibi şeyler söylermiş ama kadın hiç takmadan keyifle yermiş. Gelsin tatlılar gitsin börekler derken kadın 50'li yaşlarında şeker hastalığından vefat etmiş. O öldükten sonra kocası yediğine içtiğine maksimum dikkat ederek ve spor yaparak sağlıklı yaşamış ama fani sonuçta o da 70 yaşında kalp krizi geçirip ölmüş. Karısından 20 yıl fazla yaşamış. Öbür tarafa gittiğinde karısı onu karşılamış. Çok güzel yemeklerin olduğu bir masaya getirmiş. "Hadi gel hayatım yemek yiyelim" demiş. Adam masaya bakmış tatlılar, hamurlar , kalorili yemekler "ayy ben bunları yiyemem kilo alırım, sağlığa zararlı" demiş. Karısı da "burada öyle sorunlar yok sevgilim istediğini ye hiç bir şey olmuyor " demiş. Adam o an büyük bir pişmanlıkla "ah ah" demiş, " ben niye dünyada acı çekerek 20 yıl fazla yaşamışım ki bilseydim senin gibi her istediğimi yerdim" demiş. 
Yaaa belki de öyle diyeceğiz hanımlar , ne biliyoruz ki:)))))

13 yorum:

 1. Hahahaa, tam da rejime başlasam mı dediğim günde yapılır mı bu şimdi Kadriye :D Hımmm bi düşüniim ben bu konuyu :D

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Yapılır yapılır bişey olmaz Handan ne yapalım bizde öbür dünyada herseyi yeriz:)))

   Sil
 2. ahahahaaaa :))
  Hikayeye ayrı bir güldüm karikatüre ayrı :)))
  Bizim tartının da dilini kesme zamanı geldi bence, çok gösteriyor bu aralar :P

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Kayahan'ın şarkısında dediği gibi tartıyla da anlasamiyoruz Sebo

   Sil
 3. ayyy ilahi kadriye ne hoşsun :)))))
  bayıldım hikayeye

  YanıtlayınSil
 4. çok iiymiş Kadriye hanımcım ;)))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ah mehtapcım biraz daha yakın olsak gelsene beni zayiflatsan

   Sil
 5. Zavallı adam ���� bence de tatsız tuzsuz yemeye hiç gerek yok nasılsa olecegiz ����

  YanıtlayınSil
 6. ohh işte motivasyona bak :p sen şişman değilsin ki kadriyecim maşallah boyun da var. ben de 3 haftadır dikkat ediyorum yediklerime 2 -3 gündür bozdum hemen şişkinlik başladı hıh napalım yaaa yiyelim gitsin olmayooorr !!! yetti yahuuu isyaaan :)

  YanıtlayınSil
 7. Bizde bu mutfak ve bu hareketsizlik oldukça daha çok yazarız,okuruz bu yazıları.Eskiden Rus hastalarım vardı,Türkler'le evlenip Türkiye'ye yerleşmiş;hepsi kazulet gibiydi,Hep şikayet ederkerdi,sizin yemekler çok fena,biz Rusya'da bir patates,bir lahana yeriz,hep zayıf kalırız.Burada çok şişmanlıyoruz,kocalarımız beğenmiyor derlerdi.Yani yılmak yok,yola devam😁

  YanıtlayınSil
 8. Süpermiş bu yaaa ben boşuna mı kilo verdim demeye başlasam mı :))))

  YanıtlayınSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.