Shen Men Noktası

 • ·         Kulağınızın Bu Noktasına Masaj Yapınca Bir Mucize Oluyor!

  Rus psikiyatrist profesör Mark Sandomirski, hastalarına stresin yol açtığı problemlerden kurtulmaları için çok basit bir yöntem öneriyor.
  “Stresin sonuçları çeşitlidir ve her insan bu sonuçları farklı şekillerde deneyimler. Stresten sonra nahoş duygular, rahatsızlık ya da vücudumuzun herhangi bir yerinde ağrılar oluşur. Öncelikle yapmanız gereken şey sizi inciten duygulardan arınmaktır. Onları kendinize saklamaya, içinizde tutmaya devam etmemelisiniz.” diyor Dr. Sandomirski.
  Bunun için tek ihtiyacınız olan kulağınızın resimde veya aşağıdaki videoda gösterilen noktasına masaj yapmak ve stresin izlerini silmek!

  Eski Çin tıbbında bu nokta Shen Men noktası olarak adlandırılıyor. Shen Men’in anlamı ise Cennet/Tanrı kapısı. Çünkü eski Çin tıbbına göre bu noktanın bedene göksel/ilahi enerjileri taşıdığına inanılıyor.
  Shen Men noktası bütün beden sağlığını iyileştiren, stresi, anksiyeteyi ve depresyonun etkilerini azaltan ve enerji akışını düzenleyen derin ve mucizevi bir noktadır.

  Bu akupunktur noktası ayrıca bağımlılığı, inflamasyonu (iltihap) ve vücudun her hangi bir yerindeki ağrıları azaltıyor. Ağrı tedavisinde akunpunktur uzmanları genelde ilk olarak hızlı sonuç aldıkları Shen Men noktasına başvuruyor.

  California’lı akupunktur uzmanı Susannah Sunderland, eğer son zamanlarda yoğun stres altındaysanız ya da anksiyete durumu yaşıyorsanız bu noktaya her gün bir kaç kez, derin nefesler alıp vererek masaj yapmanızı öneriyor. Stres altındaki hastalarının en keyif aldığı ve rahatladığı akupunktur noktasının Shen Men noktası olduğunu söylüyor Sunderland.

3 yorum:

 1. Önemli bir bilgi gerçekten.Teşekkürler....

  YanıtlayınSil
 2. Elim kulağımda gezerim artık. Ayak altı da çok önemli nokta

  YanıtlayınSil
 3. Ne güzel olur gerçekten de iyi gelse ....
  Bilgilendirme için teşekkür ederiz canım
  Keyifli akşamlar

  YanıtlayınSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.